Raamatuesitlus: Paul Paper ja Anu Vahtra
17.10.2015
19:30—21:00

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Põhja pst 35

Tallinn

Lugemik esitleb: Paul Paper’i “Smoke Screen” ja Anu Vahtra “Untitled” esitlus ja vestlus kunstnike vahel. Esitlusel on mõlema raamatu soodushind 25 eurot (tavahind 30 eurot).

 

Paul Paper (1985, LT) on Londonis baseeruv kuraator ja kirjastamisega tegelev kunstnik, keda huvitab fotograafia kui meedium. Tema viimased tööd kasutavad teksti ja pildi vahelist, pidevalt muutuvat suhet analüüsimaks kaasaegsust fotograafias täna. “Smoke Screen” on subjektiivne uurimus digitaalsest “ekraanlusest” kui seisundist ning vaatleb ekraani kogu informatsiooni vahendaja ning abstraktse nivelleerijana. “Smoke Screen’i” on välja andnud Lodret Vandret, Kopenhaagenis baseeruv iseseisvale kirjastamis- ja näitusetegevusele pühendatud kollektiivne platvorm, mille asutasid kunstnikud Flemming Ove Bech ja Johan Rosenmunthe aastal 2010. “Smoke Screen” on Paul Paper’i ja Lodret Vandret’i teine koostöö, mis järgneb aastal 2013 ilmunud kunstnikuraamatule “Contemporary Photography”.

 

Anu Vahtra (1982, EE) on Tallinnas tegutsev kunstnik, keda huvitab võimalus ruumi, kas siis füüsilist või fotograafilist, aktiveerida lihtsa kuid otsekohese žesti abil. “Untitled” dokumenteerib kümmet Vahtra projekti, mis keskenduvad fotograafiale ja suurmõõtmelisele ruumiinstallatsioonile ning tegelevad ruumi, ruumitaju ning kahe- ja kolmemõõtmelisuse piiriala uurimisega. Raamatut saadab kolm visuaalset kaastööd, mille autoriteks on graafilised disainerid Na Kim (KR), Mikk Heinsoo & Kaarel Nõmmik (Stuudio Stuudio, EE) ja Jens Schildt & Matthias Kreutzer (Our Polite Society, DE/SE).

Lisa Kalendrisse
Paul Paper, Smoke Screen ja Anu Vahtra, Untitled (2015)