FOTOKUU KURSUS: FOTOGRAAFIA JA KAASAEG
19.09.2015
16:00—18:00

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Põhja pst 35

Tallinn

Tallinna Fotokuu kursus täiskasvanutele

19.09 – 10.10, laupäeviti kell 16:00 – 18:00
Eesti Kaasaegse Kunsti muuseumis ja Tallinna Kunstihoones

Juhendaja: Laura Kuusk

 

 

FOTOGRAAFIA JA KAASAEG on kursus nii neile, kes soovivad kontseptuaalselt arendada oma isiklikke fotoprojekte, kui ka neile, keda huvitab, kuidas fotograafia ja kaamerakultuur mõjutavad meie elu web2.0 maailmas ning milline on fotograafia roll kaasaegses kunstis.

 

• Sessioonid neljal järjestikkusel laupäeval Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis ja Tallinna Kunstihoones

 

• Vaatame lähedalt fotokuu rahvusvahelisi näitusi Prosu(u)mer ja Aegvõte

 

• Kohtume kuraatorite ja kunstnikega

 

• Õpime seostama kaasaegses kunstis aktuaalseid probleeme amatöörfotograafia praktikate ja ühiskondlike protsessidega

 

Kursusel omandatud teadmised ja -oskused aitavad nautida kaasaegset kunsti, analüüsida kriitiliselt piltkujutisi meedias ning arendada huvitavamaks ja mõtestatumaks isiklikku fotoloomingut.

 

Osalustasu: 35 eurot (sisaldab kõiki kursuse materjale ja tervitusjooki esimesel kohtumisel). Soodustused: tudeng, pensionär – 25 eurot

 

Et kõik osavõtjad saaksid kaasa rääkida ja praktilistes miniprojektides osaleda, on kohtade arv piiratud!

PROGRAMM:

1: FOTO – KUNST – FOTOKUNST
19.09.2015 kl 16:00 – 18:00, EKKM
Millist fotot võib pidada kunstiteoseks? Esimesel kohtumisel uurime, kuidas suhestub fotograafia kaasaegse kunstiga ja kunst omakorda teiste sotsiaalsete nähtusega. Kas ja kuidas saab otsida midagi autentset maailmas, kus originaali ja koopia suhe on pea peale pööratud ning loomingulisus näib olevat turunduse funktsioon?

 

2. UUS REAALSUS
26.09.2015 kl 16:00 – 18:00, EKKM
Kaameratest küllastunud maailmas fotograafia mitte ainult ei kirjelda, vaid kujundab meie igapäevast tegelikkust. Teisel kohtumisel vaatleme fotograafiat kui sotsiaalsete praktikate kogumit, mis web2.0 maailmas nähtavamalt kui kunagi varem lähtub inimlikust ihast jagada ja vahetada, näida ja esineda. Avame jälgimisühiskonna problemaatikat ja arutleme, mida räägivad meist ja meid ümbritsevast maailmast meie isiklikud pildialbumid – nii füüsilised kui virtuaalsed.

 

3. MEEDIUMIÜLENE 03.10.2015 kl 16:00 – 18:00, EKKM
Tänast maailma iseloomustab keerukate suhete võrgustik, kus erinevaid meediume ja kategooriaid on võimatu kindlalt piiritleda. Kunstiteostes avaldub fotograafiline mõnikord ilma kaamera abita, teinekord jälle pole fotol suurt midagi pistmist fotograafiaga. Kolmandal kohtumisel arendame oma visuaalset lugemisoskust, õpime lahti mõtestama installatiivset kunsti ning analüüsime, kuidas fotograafia kui meediumi omadused on muutunud seoses kaasaegsete tehnoloogiatega.

 

4. KONTSEPTUAALNE FOTO 10.10.2015 kl 16:00 – 18:00, Tallinna Kunstihoone
Kursuse lõpus kohtume erandlikult Tallinna Kunstihoones rahvusvahelisel näitusel “Aegvõte”. Olles eelnevates sessioonides tegelenud fotopraktikatega kiiresti muutuvas maailmas, pöörame neljandal kohtumisel tähelepanu sellele, mis fotograafiat juba paarsada aastat pingestanud on: valgus ja vari, aeg ja ruum, kujutis ja tühjus. Seostades kursuse vältel omandatud teadmisi ja sündinud ideid, teeme praktilisi harjutusi, mis aitavad hüpata isiklikus fotograafias uuele tasemele – seejuures lähtudes iga osaleja huvidest ja eesmärkidest.

 

 

Laura Kuusk on kunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia fotoosakonna dotsent.

Lisa Kalendrisse
Karl Smith. Orca (Rockstar Games). 2015