Eesti, Läti ja Leedu fotoraamatute müüginäitus
02.10.2015
11:00—18:00

Telliskivi Loomelinnak

Telliskivi 60a

Tallinn

 

Juba on saanud traditsiooniks, et Eesti Fotokunstimessi põhinäituse kõrval toimub huvitavate fotoraamatute müüginäitus. Tänavu on fookuses Eesti, Läti ja Leedu fotokunsti raamatud. Igast riigist valisime väljapanekule 10–14 raamatut.

Näitus on eriline, kuna võimaldab korraga kõrvutada kolme Balti riigi kaasaegsele fotokunstile iseloomulikke lähenemisi ja suundumusi.

 

Oluline rõhk sel aastal on just kunstnike omaalgatuslikult välja antud fotoraamatutel ning väikekirjastuste trükistel. Need on erilised juba selle tõttu, et kunstnik on algusest lõpuni raamatu sündimise taga. Lisaks on selliste raamatute tiraaž tavaliselt väga väike ja see teeb neist haruldased eksemplarid.

 

Fotoraamatute näitust saadavad kunstnike vestlused, raamatute tutvustused ning loengud isekirjastamisest Lätis ja Leedus. Loenguid peavad Evita Goze Lätist ja Andrew Miksys Leedust. Goze on Self Published Riga korraldaja ning Miksys on Ameerika päritolu kunstnik, kes on elanud ja t Leedus. Ta on kirjastanud oma raamatu „Disko” ning messil räägib Andrew Miksys oma projektidest Leedus ja Valgevenes ning avab  fotoraamatute omaalgatusliku kirjastamise telgitaguseid.

 

Täname partnereid, kelle abiga sai teoks raamatunäitus: kirjastus Lugemik (Eesti);  ajakirja FK peatoimetaja ja Riia Fotokuu üks korraldajatest Arnis Balčus ning kunstnikud Inga Erdmane, Reinis Hofmanis, Roman Korovin (Läti); Kaunase fotogalerii juht Gintaras Česonis, kirjastused ArtBooks ja Kritika ning Kaasaegse Kunsti Keskuse kuraator Asta Vaičiulytė (Leedu).

Lisa Kalendrisse